Jedyny sposób, by poznać, gdzie są granice naszych możliwości, to przekroczyć je, dokonując tego, co niemożliwe.

Arthur C. Clarke

KIM JESTEŚMY

Poznaj nas bliżej!

Szkoła Pamięci 4 Brains została założona przez psycholog dr Magdalenę Przedniczek w 2013 r. Od tego czasu przeszkoliliśmy setki osób: dzieci i młodzież uczyliśmy szybko i efektywnie się uczyć poprzez trening ich pamięci i uwagi, dorosłym pokazywaliśmy, jak poprzez stosowanie technik pamięciowych radzić sobie z ogromem informacji i obowiązków w pracy i życiu codziennym, a seniorom wskazywaliśmy, jak trenować osłabiające się z wiekiem funkcje poznawcze.

Nasi trenerzy, specjaliści w dziedzinie psychologii i treningów poznawczych, dzieląc się wiedzą, doświadczeniem i pasją, prowadzą zajęcia uwielbiane przez uczestników. Opierając się na najnowszych odkryciach psychologii poznawczej, nieustannie doskonalimy nasze autorskie programy nauczania.

KIM JESTEŚMY

Naszą misją jest pokazywanie, jak uwolnić niewykorzystany potencjał ludzkiego umysłu. Podczas zajęć w Szkole Pamięci 4 Brains uczymy, jak się uczyć!

  • Trenujemy pamięć roboczą, mającą wpływ na osiągnięcia szkolne i akademickie, a także życie codzienne, oraz najmocniej osłabiającą się z wiekiem.
  • Uczymy specjalnych mnemotechnik, ułatwiających naukę szkolną i pozwalających na zwiększenie pojemności pamięci ponad 10-krotnie, dzięki czemu możliwe jest poradzenie sobie z ogromem materiału do przyswojenia w bardzo krótkim czasie.
  • Ćwiczymy uwagę i koncentrację, której dobre funkcjonowanie jest tak bardzo potrzebne w każdym wieku. Trenujemy efektywne notowanie w formie Map Myśli i notatek wizualnych, które angażują prawą półkulę mózgu do procesu uczenia się.
  • Pokazujemy w jaki sposób zaplanować sobie pracę i efektywniej wykorzystać czas.

KIM JESTEŚMY

Zespół 4 Brains

dr Magdalena Przedniczek
psycholog, założycielka Szkoły Pamięci 4 Brains

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie psychologia. W pracy badawczej zajmuje się tematyką treningów poznawczych oraz problematyką złudzeń wzrokowych. Autorka kilku publikacji naukowych z zakresu psychologii poznawczej. Współautorka publikacji „Koncentracja” Kapitana Nauki do treningu uwagi dzieci w wieku 6-9 lat. Prowadzi treningi i szkolenia, podczas których pokazuje, jak ćwiczyć pamięć i uwagę oraz jak uczyć się szybko i efektywnie. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Prowadzi również zajęcia z psychologii poznawczej i metod uczenia się dla studentów Uniwersytetu SWPS. Przez 15 lat była wolontariuszką w Fundacji Mam Marzenie, gdzie w latach 2015-2021 pełniła funkcję Wiceprezesa Zarządu. Prywatnie mama Stasia i Uli.

Piotr Zagrajek
certyfikowany trener

Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu SWPS. Jest pasjonatem zdobywania wiedzy i rozwoju osobistego, co udowadnia realizując kolejne kierunki studiów. Od ponad 20 lat prowadzi szkolenia z zakresu treningu pamięci i koncentracji uwagi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jego zainteresowania koncentrują się przede wszystkim wokół zmian w funkcjonowaniu poznawczym człowieka zachodzących z wiekiem. Jest autorem publikacji naukowej z zakresu poznawczej psychologii starzenia się oraz licznych zadań usprawniających funkcjonowanie poznawcze seniorów. Współpracuje z Uniwersytetami Trzeciego Wieku w woj. mazowieckim i lubelskim. Prywatnie tata trójki dorosłych dzieci i dziadek 5 wnucząt.

Karolina Mroczkowska
psycholog, trener

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS. W swoich pracach podejmuje tematykę rozwoju osobistego, miłości oraz pasji. Jej hobby to gry wideo, taniec, śpiew i podróże. Jest pasjonatką treningów poznawczych usprawniających funkcjonowanie umysłu. Szeroki wachlarz zainteresowań pozwala jej odnaleźć różne drogi do samorozwoju, które następnie przenosi na prowadzone przez siebie zajęcia. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów z dziećmi i młodzieżą.

Zuzanna Chmielnicka
psycholog, trener

Absolwentka psychologii biznesu na Uniwersytecie SWPS. Jej pasją jest poszerzanie wiedzy z zakresu efektywnej nauki, zarządzania sobą w czasie, planowania oraz rozwoju osobistego (praktyka uważności, medytacje). Wielbicielka myślenia wizualnego z ogromną pasją do tworzenia map myśli – najskuteczniejszych notatek zwiększających efektywność pracy oraz zapamiętywania. W 4 Brains prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci i młodzieży.

Iwona Osik
psycholog, pedagog, mediator, trener umiejętności poznawczych

Przez wiele lat wspierała rodziców w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów jako mediator rodzinny, prowadziła warsztaty psychoedukacyjne dla dorosłych. Obecnie wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli jako psycholog i pedagog szkolny, prowadzi treningi funkcji poznawczych dla dzieci i seniorów, nie ustaje w psychoedukacji dorosłych. Prywatnie mama Olgi.

Natalia Minczanowska
psycholog, trener

Absolwentka psychologii społecznej ze specjalizacją trenerską na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od kilku lat aktywnie działa w obszarze edukacji alternatywnej, współtworząc szkołę na miarę XXI wieku. W psychologii pasjonują ją przede wszystkim treningi kompetencji, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności twórczych. Głęboko wierzy, że każdy człowiek jest kreatywny i może rozwijać się niezależnie od wieku. Uwielbia się dzielić wiedzą psychologiczną i wykorzystywać ją w praktyce. W 4 Brains prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne dla dzieci i młodzieży.

KONTAKT

Masz pytania? Napisz do nas!