BLOG

Jaki trening umysłu dla dzieci jest najskuteczniejszy?

mprzedniczek, Jan. 26, 2021, 10:08 p.m.

W naszej działalności zajmujemy się nie tylko dydaktyką, którą uwielbiamy, ale śledzimy również najnowsze doniesienia naukowe. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić naszym uczniom naukę na najwyższym poziomie.

Od czasu do czasu prowadzimy również nasze własne badania naukowe, wynikami których dzielimy się z Wami. Kilka projektów jest w trakcie realizacji, dlatego też przypominamy nasze pierwsze badanie, które odkryło ciekawe zależności.

W naszym badaniu wzięły udział 3 grupy dzieci w wieku 10-12 lat. Pierwsza grupa odbywała trening poznawczy (ćwiczyliśmy pamięć, uwagę, poznawaliśmy mnemotechniki), druga grupa uczyła się robotyki i programowania, a trzecia grupa miała trening fizyczny (gra w piłkę nożną). Trening trwał 6 tygodni. Okazało się, że wszystkie trzy formy treningu usprawniły funkcjonowanie poznawcze, ale największe korzyści odniosły dzieci z dwóch pierwszych grup. Korzystajcie z wyników badań naukowych!

Jeśli chcecie wytrenować uwagę i poznać techniki pamięciowe, które pozwolą Wam uczyć się szybko i efektywnie, a także poprawią osiągnięcia szkolne - zapraszamy na nasze kursy.

Jeśli chcecie poprawić pamięć i umiejętność skupienia się na zadaniu, możecie wybrać również kursy związane z budowaniem robotów, programowaniem, pisaniem własnych aplikacji - polecamy np. Robotownię, w której zajęcia są bardzo ciekawe i prowadzone na wysokim poziomie.

Wyniki naszego badania zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym "Psychologia Rozwojowa". Jeśli chcecie przeczytać cały artykuł, możecie pobrać go TUTAJ

ZOBACZ TEŻ: